Indies Latest

WRESTLEMANIA WEEKEND 2019 TIMETABLE & UPDATED CARDS – Online World of Wrestling

Contents

THIRD DAY, April four,

IndependentWrestling.tv “Family Reunion
Begin Time: 12PM
Location: White Eagle Corridor, New Jersey

VOW WRITTEN PREVIEW
VOW AUDIO PREVIEW
Stay Broadcast with Unbiased TV Subscription
Individual Streaming (19459008) Reside Stream Obtainable with Fiten GCW Collective Package deal

  • Unbiased Wrestling Championship – Orange Cassidy (c) vs Jonathan Gresham
  • O Shay Edwards & Mr. Brickster & Cabana Man Dan vs. Brett Ison & Kevin Ku & Dominick Garrini
  • Kylie Rae & Isaias Velasquez vs. Shotzi Blackheart & Robert Anthony
  • ACTION Wrestling Championship – AC Mack (c) vs. Fred Yehi
  • Last Man Everlasting Match: Jake Parnell vs. Gary Jay
  • Kobe Durst, Justin Sane & Kody Lane vs. Shane Saber, Area Monkey & Brett Michael David
  • Kris Statlander & Kimber Lee vs. Shazza McKenzie & Jessica Troy
  • Jack Bonza, Mick Mor and Unsocial Jordan vs. Robbie Eagles, Caveman Ugg & Bel Pierce

EVOLVE 125
Start Time: 12PM
Location: La Growth, New York
Tickets
Tickets
Tickets
VOW WRITTEN INTRODUCTION
VOW AUDIO PREVIEW

  • EVOLVE Championship – Austin Concept (c) vs. Kyle O & # 39; Reilly
  • EVOLVE Tag – Staff Identify – Eddie Kingston and Joe Gacy (c) vs. Konosuke Takeshita and MAO [19659007] Montez Ford vs. Shane Strickland
  • Harlem Bravado vs. Adrian Jaoude
  • Have to be a winner: Darby Allin vs. Anthony Henry
  • ] Higuchi vs. Curt Stallion
  • Angelo Dawkins vs. Colby Corino
  • ] AR Fox & Leon Ruff vs. John Silver & Alex Reynolds
  • Verified Expertise: JD Drake, Colby Corino, AR Fox, Ayla & The Skulk , Leon Ruff, Josh Briggs, Curt Stallion, Priscilla Kelly, The Road Income. 19659014] Destiny & Struggle Club "Fight for Destiny"
    Start Time: 15.00
    Location: NYC Area, New York [1 9459007] Tickets
    VOW AUDIO PREVIEW
    Stay Stream Out there Fite on TV

    • Rickey Shane Page vs. Mark Davis
    • The Rascalz (Dezmond Xavier & Zachary Wentz) vs. Besties in the World (Matt Fitchett & Davey Vega) vs. Workforce White Wolf (A-Child & Carlos Romo) vs. Session Moth Martina & Cassidy
    • Chris Brookes, Child Lykos & Kyle Fletcher vs. Superb Pink, Puma King & Robbie Eagles
    • Destiny NEXT Era Championship – Kip Sabian vs. Penelope Ford vs. Trey Miguel vs. Jake Atlas
    • Ethan Web page vs. Shane Strickland vs. Sami Callihan
    • Chuck Mambo vs. Connor Mills

    wXw “America Ist Wunderbar”
    Start Time: 16.00
    Location: La Growth, New York
    Tickets
    VOW WRITTEN INTRODUCTION
    VOW AUDIO PREVIE W
    Single Streaming
    Stay Stream Obtainable on WWN's Extra Than Mania Package deal

    • Staff (Anthony Henry and JD Drake) vs. A Ussie Open (Mark Davis and Kyle Fletcher)
    • Absolute Andy vs. Chris Brookes
    • Yuu vs. LuFisto
    • LAX (Santana and Ortiz) vs. Crown (Jurn Simmons and Alexander James)
    • Lucky Kid vs. David Starr
    • wXw Unified World Wrestling Championship Bobby Gunns (c) vs. Shigehiro Irie
    • wXw Shotgun Championship – Marius Al Ani (c) vs. Emil Sitoci
    • Darby Allin vs. Avalanche
    • wXw World Tag Staff Championship – Aussie Open (Mark Davis and Kyle Fletcher) (c) vs. The Workershammer (Anthony Henry and JD Drake)
    • Confirmed talent: Bobby Gunns, Avalanche, Shigehiro Irie

    GCW Josh Barnett's Bloodsport [19659015] Start Time: 4PM
    Location: White Eagle Corridor, New Jersey
    Tickets Bought
    VOW AUDIO PREV IEW
    Reside Stream Obtainable with Fite GCW Collective Package deal
    Particular person Reside Stream Fite on TV

    • Dominic Garrini vs. Phil Baroni
    • Hideki Suzuki vs. Timo Your Thatcher
    • Killer Kross vs. Davey Boy Smith Jr.
    • Frank Mir vs. Dan Severn
    • Minoru Suzuki vs. Josh Barnett
    • Simon Gotch vs. JR Kratos
    • Masashi Takeda vs. Jonathan Gresham
    • Andy Williams vs. Chris Dickinson

    ] MLW “Renegades Rise” (TV Tapes)
    Begin Time: 7PM
    Location: Melrose Ballroom, New York
    VOW WRITTEN PRESENTATION
    Tickets

    Verified expertise: Low Ki, Rey Fenix, Simon Gotch, Jacob Fatu, Myron Reed, Puma King, Aria Blake, Ace Austin, Richard Holliday, Ariel Dominguez.

    • LA Park vs. Pentagon Jr
    • Road Struggle – MLW World Championships – Tom Lawlor (c) vs. Jimmy Havoc
    • MJF vs. Brian Pillman Jr.
    • Sami Callihan vs. Mance Warner [19659007] Minoru Tanaka vs. Daga
    • Minoru Tanaka vs. Daga
    • Hijo de LA Park vs. Gringo Loco
    • Ace Romero vs. Josef Samael
    • Tables Match – Hart Foundation (Brian Pillman Jr., Davey Boy Smith Jr. & Teddy Hart) Dinasty (MJF, Alex Hammerstone & Richard Holliday)

    WrestleMania Axxess – NXT vs. NXT Alumni
    Begin Time: 6 PM-10PM
    Location: Brooklyn Pier 12, Brooklyn, NY

    Confirmed matches: [19659005] Wrestlecon Supershow
    Begin Time: 7PM
    Location: New York City, Midtown, New York
    VOW WRITTEN
    VOW AUDIO PREVIEW
    Tickets
    Tickets
    ] Reside Stream is obtainable with WrestleCon Bundle
    Particular person Streaming on Fite TV
    The Highspots Community (On Demand)

    • Confirmed expertise: Fenix, Pentagon Jr., Masato Tanaka, Black Taurus, Jushin Thunder Liger, Arez, Christopher Daniels, Frankie Kazarian, Scorpio Sky
    • Will Ospreay v. Bandido
    • Dragon Lee vs. Barbaro Cavernario
    • Zack Saber vs. Shane Strickland
    • Masato Tanaka vs. Eddie Kingston

    NYWC: A Satisfaction
    Begin Time: 7PM
    Location : Step 48, M anhattan, New York
    VOW AUDIO PREVIEW

    • Chris Kanyon Memorial Battle Royal, which defines the importance of delight for the primary time
    • Sonny Kiss vs. Melina
    • AC Mack vs. Jake Atlas
    • Nyla Rose vs. Marriah Moreno
    • Effy vs. Billy Dixon – Massive Gay Road Struggle
    • Rick Edward Dominic's Cataldo Jr. and Vinny Pacificon's Wedding ceremony Ceremony (by Terri Runnels)
    • Eddy McQueen vs. Cassius [19659007] Corrine Mink vs. DJ Summers

    Medium Instrument n wrestling “Boner Jam IV: Balls Out”
    Start Time: 19:30
    Location: White Eagle Hall, New Jersey
    Tickets
    VOW WRITTEN
    VOW AUDIO PREVIEW
    Stay Broadcast with Unbiased TV Subscription
    Particular person Streaming (19459008) Reside Stream Out there with Fiten GCW Collective Package deal

    • King of Loopy Championship Followers Convey LEGO Deathmatch – Addy Starr vs Nick Gage vs Jeff Cannonball vs Matt Tremont
    • Sexxxy Eddy vs Swoggle
    • Invoice Carr & Dan Barry vs. Fitness center Nasty Boys (Timmy Lou Retton & White Mike)
    • Chris Dickinson vs. Chris Brookes
    • Tony Deppen v. Jigsaw vs Wall Road vs Wall Road Sanchez
    • Jae Rukin vs. Daniel Makabe
    • Fluffy Killer Bunny vs. Leon St. Giovanni
    • Ivan Sullivan & Steven Sullivan vs. Braxton Sutter & Andy Williams
    • Bastian Snow International Meals Battle Invitational

    DDT Pr o "Coming to America" ​​
    Begin Time: 8PM
    Location: La Growth, New York
    VOW WRITTEN PREVIEW
    VOW AUDIO PREVIEW
    Tickets
    Single Streaming Fite TV
    Reside Stream Obtainable with WWN with More Than Mania

    • Konosuke Takeshita vs. Daisuke Sasaki
    • Weapon Rumble – MAO vs. Sanshiro Takagi
    • Iron Heavymetalweight Championship, Battle Royal – Saki Akai vs Colt Cabana vs. Kikutaro vs. X vs. Makoto Oishi vs. Kazuki Hirata vs. Yoshihiko vs. Mizuki Watase
    • Miyu Yamashita vs. Maki Ito
    • HARASHIMA & Kazusada Higuchi vs. Ethan Web page & Akito vs. Jason Kincaid & Shigehiro Irie [19659007] Danshoku Dieno & Antonio Honda vs. Joey Ryan & Royce Issacs
    • Soma Takao & Tetsuya Endo vs. Yukio Sakaguchi & Masahiro Takanashi

    MurderMania Night time 2
    Start Time: 22:30
    Location : Depraved Woman (153 Morgan Ave), Brookl yn
    : $ 15

    • Bands performs: Tight Fright, Fleshlight Suicide
    • Air Wolf vs. Pinkie Sanchez vs. Atomic Thunder Frog vs. Arik Cannon
    • Casanova Valentine vs. Effy

    Impression Wrestling “United We Stand”
    Begin Time: 11:00 PM
    Location: Rahway Leisure Middle, Rahway, New Jersey
    VOW WRITTEN PRESENTATION
    VOW AUDIO PREVIEW [19459008Tickets
    Tickets
    Tickets
    Single reside stream on Fite TV

    • Pentagon Jr. & Fénix vs. Rob Van Dam & Sabu
    • Monster s Ball: Sami Callihan vs. Jimmy Havoc [19659007] Tessa Blanchard vs. Joey Ryan
    • Lucha Underground vs. Impression: Aerostar, Drago, Daga & Marty, The Moth & # 39; Martínez vs. Brian Cage, Moose & Eddie Edwards
    • Final X: Jake Crist vs. Kotto Brazil vs. Jack Evans vs. Dante Fox vs. Pat Buck vs. Johnny Impression
    • X Divisions – Wealthy Swann (c) vs. Flamita
    • Knockouts Championship: Taya Valkyrie (c) vs Jordynne Grace vs. Rosemary vs. Katie Forbes
    • LAX (Santana & Ortiz) vs. Promociones Dorado (Ricky Martínez & Low Ki)

    Absolute Robust Wrestling "Slumber Party Massacre"
    Begin Time: 11:00
    Location: White Eagle Corridor, New Jersey
    Tickets
    VOW WRITTEN
    VOW AUDIO PREVIEW
    Single Streaming (Fite TV)
    Stay Stream Obtainable on Fite's GCW Collective Package deal

    • Eddie Kingston vs. Shinjiro Otani
    • Scott Steiner vs. Swoggle
    • Ethan Pag e & MJF vs. Colt Cabana & Area Monkey
    • Mexican Demise Shot: La Familia de Tijuana (Bestia 666 & Damien 666) vs. Younger Pins ( Bobby Beverly & Eric Ryan
    • Mance Warner vs. Nick Gage [19659007] Absolute Championship – PB Clean (c) vs. "Filthy" Tom Lawlor vs. Tim Donst vs. Matthew Justice
    • Derek Director & Eddy Only) The Philly Marino Expertise (Marino Tenaglia & Philly Collins) vs. Jollyville (Russ Myers & T-Money)

    Kaiju Massive Battel ”25. Silver Jubilee ”
    Begin Time: 11:55
    Location: La Growth, New York
    Tickets
    VOW WRITTEN PRESENTATION
    VOW AUDIO PREVIEW
    Reside Stream Out there on WWN Extra Than Mania Package deal
    ] Individual Reside Streams (Fite TV)

    • Kaiju Grand Championship Struggle-o – Erebus Defends Powa Ranurua
    • Southern Division Championship Battle-o – American Beetle Defends Hell Monkey
    • Double Danger Tandem Tag Championship Battle-o – SWO Defends vs. Los Plantinos
    • Burger Bear vs. Tucor

    LIMITATION, April 5

    Wrestlecon & # 39; US vs. The World
    Begin Time: 11 AM
    Location: New York Metropolis, Midtown, New York
    Tickets
    VOW WRITTEN
    VOW AUDIO PREVIEW
    Reside Stream Out there With WrestleCon Bundle
    Particular person Streaming (19459008) Highspots Community (On Demand)

    • Brian Cage vs. Masato Tanaka
    • MJF vs. Ethan Page [19659007] Sammy Guevara vs. Puma King
    • The Rascalz (Xavier, Wentz, Miguel) vs. Australian Suicide, Adam Brooks & Robbie Eagles
    • Brian Pillman Jr. vs. Emil Sitoci
    • David Starr vs. Daga [19659007] Wealthy Swann vs. Jiro & # 39; Ikemen & # 39; Kuroshio
    • LAX (Santana & Ortiz) vs. Hart Basis (Davey Boy Smith Jr. & Teddy Hart)
    • Black Ta urus vs. Daga

    SHIMMER 113
    Begin Time: 11AM
    ] Location: La Growth, New York
    Tickets
    VOW AUDIO PREVIEW
    Stay Stream Out there on WWN Extra Than Mania Package deal
    Individual Reside Stream (Fite TV)

    • SHIMMER Coronary heart of Championship – Dust vs. Samantha Heights
    • SHIMMER Championship – Nicole Savoy vs. Hiroyo Matsumoto
    • Dr. Britt Baker, DMD vs. Tessa Blanchard
    • Shazza McKenzie vs. Su Yung
    • Kris Wolf, Solo Darling, Ashley Vox & Delmi Exo vs. Jessica Troy, Charli Evans, Zoe Lucas & Allysin Kay
    • Thunder Rosa & Holidead vs. Indi Hartwell & Steph De Lander
    • Confirmed expertise: Cheerleader Melissa, Shotzi Blackheart, LuFisto, Kris Statlander, Leva Bates, “Renaissance Woman” Hyan, Brittany Blake, Veda Scott

    CHIKARA “At the Beginning” [19659015] 12PM
    Location: White Eagle Hall, New Jersey
    Tickets
    VOW WRITTEN PRESENTATION
    VOW AUDIO PREVIEW
    Reside broadcast with unbiased TV subscription
    Single Stay Stream (Fite TV)
    Stay Stream Obtainable with Fite GCW Collective Package deal

    • CHIKARA Grand Championship – Ladder Match – Mr. Touchdown vs. Dasher Hatfield
    • A-Child vs. Air Wolf
    • CCK vs Crummels & Defarge
    • Colonia (Cl thieves ant, warfare and hearth A) nt) vs. F.I.S.T. (Tony Deppen, Travis Huckabee & Icarus)
    • Jigsaw, Thunderfrog, Razerhawk & Chuckie T vs. Hallowicked, Arik Cannon, Hermit Crab & Cam Zagami
    • Carlos Romo vs. Nonetheless Life with Apricots and Pears
    • Kimber Lee vs
    • Missing Assault Man vs. Boomer Hatfield

    IPW UK
    Start Time: 12PM
    Location: NYC Area, New York
    Tickets
    Tickets
    VOW AUDIO PREVIEW

    • No Rules Bar Room Brawl – James Storm vs. Jimmy Havoc
    • Kip Sabian vs. Vaughn Vertigo
    • Rob Sharpe vs. Joe Gacy
    • Rob Lynch vs. Juicy Gambino
    • IPW UK Womens Championship & HOG Womens Championship – Bobbi Tyler vs. Sonya Robust
    • Connor Mills vs. Danny Duggan vs. OJMO vs. Cieran Donnelly vs. vs.

    WrestleMania Axxess – Cruiserweights Collide Card (2 Periods)
    Start Time: 1 PM-5PM & 6 PM-10PM
    Location: Brooklyn Pier 12, Brooklyn, NY

    matches: [19659006] Tyler Bate vs. Brian Kendrick

  • Akira Tozawa vs. Jordan Devlin
  • Flash Morgan Webster & Mark Andrews vs. Ariya Daivari & Mike Kanellis
  • Albert Hardie Jr. El Ligero.

WWN Supershow 2019: Mercury Rising
Start Time: 3PM
Location: La Growth, New York
Tickets
VOW AUDIO PREVIEW
Reside Stream Out there on WWN More Than Mania Package deal
Individual Streaming (19659006) The Skulk (AR Fox, Leon Ruff & Adrian Alanis) vs. Daisuke Sasaki, Tetsuya Endo & Soma Takao

  • Eddie Kingston, Joe Gacy & Shane Strickland vs. Group wXw (Fortunate Child, Marius Al Ani & Bobby Weapons)
  • WWN Race Match – JD Drake (c) vs. Kazusada Higuchi
  • SHINE Championship Match – Allys Kay (c) vs. Miyu Yamashita [19659007] Full Influence Pro Match – Anthony Henry (c) vs. Absolute Andy
  • Darby Allin & Priscilla Kelly vs. Austin Principle & Brandi Lauren
  • Winner Will get WWN Contract – Elimination Match – Colby Corino vs. John Silver vs. Harlem Bravado vs. Anthony Greene vs. Barrett Brown vs.
  • Verified Expertise: Colby Corino, Anthony Henry, Josh Briggs, Harlem Bravado, DDT and WXw Talent
  • RevPro UK: Stay in NYC
    Begin Time: 3PM
    Location: New York City, Midtown, New York
    Tickets
    ] VOW WRITTEN PREVIEW
    VOW AUDIO PREVIEW
    Reside Stream Obtainable With WrestleCon Bundle
    Single Reside Stream (Fite TV)
    RPW On Demand

    • Verified Expertise: Tomohiro Ishii, Zack Saber Jr., Minoru Suzuki .
    • Hiroshi Tanahashi & Will Ospreay vs. Minoru Suzuki & Zack Saber Jr.
    • Roppong 3K (SHO & YOH) vs. Aussie Ope (Kyle Fletcher & Mark Davis)
    • David Starr vs. Tomohiro Ishii
    • ] Rocky Romero vs. Ryusuke Taguchi
    • CCK (Jonathan Gresham & Chris Brookes) vs. Alex Coughlin & Karl Fredericks & Katsuyori Shibata

    Black Label Professional “Adventures in Wrestling”
    Start Time: 15:30
    Location: White Eagle Corridor, New Jersey
    Tickets
    VOW WRITTEN PRESENTATION
    ] Stay Stream with Unbiased TV Subscription
    Individual Stream
    Reside Stream Obtainable Fiten GCW Collective Package deal

    • BLP Championship – Road Struggle – Ethan Web page (c) vs. Kobe Durst
    • Nick Gage vs Swoggle
    • Area Pirates (Area Monkey & Shane Saber) vs. Group Whitewolf Child & Carlos Romo) vs. Sam Lamy & Jake Lander vs. Sammy Guevara & Robbie Eagles
    • At this time nny Fernandez & Tank vs. Kevin Ku & Dominic Garrini
    • Brian Zanen Million Greenback Battle Royal
    • Unbiased Wrestl Championship – Orange Cassidy (c) vs. Bryan Alvarez
    • Desafío Abierto de Bryan Alvarez
    • Jonathan Gresham vs Shigehiro Irie
    • Jordynne Grace, Kylie Rae, Shotzi Blackheart, Nicole Savoy & Samantha Heights vs. Shazza McKenzie, Charli Evans, Jessica Troy, Zoe Lucas & Indi Hartwell
    • Jake Parnell, Chris Dickinson & Rory Gulak vs. Gary Jay, AJ Gray & Curst Stallion
    • Confirmed expertise: Chris Dickinson, Allie Kat, Curt Stallion, Maria Manic, Donovan Danhausen, Perry Von Vicious, Steph De Lander, Matt Knicks, Levi Shapiro, Danny Adams, Frisco Flame, Cabana Man Dan, Boomer Hatfield.

    STARDOM “American Dream 2019”
    Begin Time: 16:00
    Location: NYC Area, New York
    Tickets
    VOW AUDIO PREVIEW
    Particular person Streaming (Fite) TV)

    • High Velocity ​​Championship – Hazuki (c) vs. Mud
    • Verified Talent: Members of All Stardom Teams (Queen's Quest, STARS, JAN, Oedo Tai), Brit t Baker, Brittany Blake, Session Moth Martina, Zoey Skye, Jamie Hayter, Bobby Tyler, Bea Priestley, Sonya Robust, Violette

    MLW Battle Riot II
    Start Time: 19.00
    Melrose Ballroom, Queens, New York
    Tickets

    • Battle Riot II (Royal Rumble sort match) – Pentagon Jr., Davey Boy Smith Jr., Minor Tanaka, MJF, Ace Romero, Alex Hammerstone, Teddy Hart Ace Austin, Low Ki, Ken Kerbis Brian Pillman Jr., Fénix, Mance Warner, Barrington Hughes, Hijo de LA Park, LA Park, Sami Callihan, Gringo Loco, Daga, Jimmy Yuta, Rey Horus, Air Wolf, Lance Anoa, Kotto Brazil, Avalanche, Myron Reed, Dan Severn, Rich Swann, Myron Reed, Leo Brien, Michael Patrick, Jordan Oliver
    • MLW Middleweight Championship – Teddy Hart (c) vs Ace Austin
    • LA Park vs Jimmy Havoc
    • Wealthy Swann vs. Brian Pillman Jr.
    • Daga vs. Low-Ki

    Taking up NXT
    Begin Time: 18:15 [19659003] Location:
    Ba rclays Middle, Brooklyn, New York
    Tickets
    VOW AUDIO PREVIEW

    • NXT Championship – Johnny Gargano vs. Adam Cole
    • NXT Tag Championship: Conflict Raiders (Hanson & Rowe) (c) vs. Dusty Rhodes Basic Winners
    • WWE UK Championship – Pete Dunne (c) vs. WALTER
    • NXT Womens Championship – Shayna Basel (c) vs. Kairi Sane vs. Io Shirai vs. Bianca Belair
    • NXT North American Championship The Velvet Dream (c) vs. Matt Riddle
    • WE UK Championship – Pete Dunne (c) vs. WALTER

    GCW Introduces Joey Janelan Sp ring break III, half 1
    Begin time: 20:00
    Location: White Eagle Hall, New Jersey
    Bought out
    VOW WRITTEN
    VOW AUDIO PREVIEW
    Watch online (Fite TV)
    Stay Stream Obtainable with Fite GCW Collective Package deal

    • Strengthened Talent: Atsushi Onita, Slim J, Australian Suicide, Indestructible Andy, Joey Janela, Jake Atlas, Shane Mercer, A-Kid.
    • Demise Match – Masashi Takeda vs. Jimmy Lloyd
    • Shinjiro Otani vs. Nick Gage
    • Remaining Battle: The Battle of Ethan and Human Dignity as a Wrestler and Man – Ethan Web page vs. ???
    • TAKA Michinoku vs. Orange Cassidy
    • A-Child vs. Jake Atlas vs. Shane Mercer vs. Australian Suicide vs. Slim J

    FTW Sacred Heart Slam Eternally!
    Star Time: 20:00
    Place: Catholic Academy of the Sacred Coronary heart, Glendale, NY

    • No expertise.
    • No matches confirmed.

    Wrestlecon, Joey Ryan's Penis Social gathering
    Begin Time: Eight: 05.00
    Location: New York City Middle, New York
    Flag
    VOW WRITTEN PRESENTATION
    VOW AUDIO PREVIEW
    Reside Stream Out there With WrestleCon Bundle
    Single Stream (Fite TV)
    The Highspots Network (On Demand)

    • Verified Expertise: Brody King, Flamita, Tracy Smothers, Su Yung, Arez.
    • ] Taya Valkyrie & John Morrison vs. Pentagon & Fenix ​​
    • David Arquette vs. Timothy Thatcher
    • Dan Barry vs. Invoice Carr
    • Puma King vs. Black Taurus vs. Iguana vs. Shark Boy vs inexperienced on
    • Matt Striker, Chuckie T & Trent Beretta vs. Mike Babchik, Tommy Dreamer & Colt Cabana
    • Matt Striker & ??? vs Mike Babchik & Tommy Dreamer
    • Rosemary & Allie vs. Holidead & Thunder Rosa
    • Joey Ryan, Val Venis & Sexxxy Eddy vs. Session Moth Martina, Priscilla Kelly & Scarlett Bordeaux

    Blackcraft Wrestling “No Apologies” [19659015] Start time: 23:59
    Location: White Eagle Corridor, New Jersey
    Tickets
    VOW WRITTEN PRESENTATION
    VOW AUDIO PREVIEW
    Particular person Streaming (Fite TV)
    Stay Stream Out there with Fiten's GCW Collective Package deal

    • Verified Talent: Woman Frost, Victor Benjamin, Zicky Dice, Riley Madison, Connor Braxton, Jamie Iovine.
    • Masato Tanaka vs. Chris Dickinson
    • Devil's Den Match – Jimmy Havoc vs. G-Raver
    • Pentagon Jr. vs. Simon Grimm
    • Matt Cross vs. Luchasaur vs. Teddy Hart vs Cortez Castro vs. Fenix ​​vs. Mecha Wolf
    • Gangrel vs. Matthew Justice
    • Essence (Harlow O & # 39; Hara & Vipress) vs. #DatSquad (Machiko San & Laynie Luck)
    • Blackcr Backward Heavyweight Championship – Johnny Blackcraft (c) vs David Starr
    • Battle of Preacher Baphomet Royale: Stockade, Sledge, Mance Warner, Royce Isaacs, Conor Claxton, Casanova Valentine, Derek Path, Atticus Cogar, Victor Benjamin, Woman Frost, Zicky Cube, Dick Justice, Gory, Package Osborne , John Wayne Murdoch, Dale Patricks, KTB, Dave Dutra, Benjamin Carter, Shlak, Conan Lycan, Lord Crewe, Rory Gulak, Cory Futurist, Pinkie Sanchez, Anthony Greene, Arik Cannon, Matt Valo, Bobby Beverly, Frank Clown.
    • Blackcraft Womens Championship – Saraya Knight (c) vs. Maria Manic
    • Tag Staff Gauntlet Match – Door (Jake & Dave Crist) by La Familia de Tijuana (Bestia 666 & Damien 666) The Butcher & The Blade ( Andy Williams & Pepper Parks vs. The Crown (Jurn Simmons & Alexander James) vs. Mane (Duke Davis & Ganon Jones Jr.)

    SATURDAY, Apr. 6 [19659294] WrestleMania Axxess – NXT UK Tapes (three
    Start Time: 8-12 PM, 1 PM-
    Location: Brooklyn Pier 12, Brooklyn, NY

    No confirmed matches

    Wrestling Revolver "Pancakes & Piledrivers III"
    Start Time: 11:00 [19659003] Location:
    New York Metropolis Middle, New York
    Tickets
    VOW AUDIO PREVIEW
    Reside Stream Out there with WrestleCon Bundle
    Individual Streaming (Fite TV)
    Highspots Community (On Demand)

    • Verified Talent: Brian Cage, Adam Brooks
    • ] Chuck Mambo vs. Rich Swann
    • Adam Brooks vs. Matt Cross
    • Fallah Bahh vs. Ace Romero vs. Madman Fulton vs. Larry D vs. Fatu vs. Dan Maff
    • AR Fox vs. JT Dunn vs Ace Austin vs. Sammy Guevara
    • Ricky Shane Page vs. Tessa Blanchard
    • Wrestling Revolver Tag Group Championship – Gauntlet Match – The Rascalz (Xavier & Wentz) vs. Lucha Brothers (Penta & Fénx)) vs. LAX (Santana & Ortiz) vs. Aussie Open (Fletcher & Davis) vs. Besties World (Vega & Match) chett) vs. Workforce Super (Carr & Barry)
    • OVE (Sami Callihan, Dave Crist & Jake Crist) vs unwanted (Shane Strickland, Eddie Kingston & Joe Gacy)
    • Moose vs. Brian Cage vs. David Starr

    GCW Presents & # 39; Orange Cassidy Doing Something Or Something… & # 39;
    Begin Time: 12PM
    Location: White Eagle Corridor, New Jersey
    Tickets
    Tickets
    Tickets
    VOW AUDIO PREVIEW
    Reside Stream is out there with Fite GCW Collective Package deal
    Particular person Streaming (Fite TV)

    • Jonathan Gresham vs. Shinjiro Otani
    • Teddy Hart's Studying Colour
    • 1 Minute Time Limit: Chuck Taylor vs Trent?
    • Ultramantis Black vs. Nick Gage
    • 5 O & # 39; Clock Somewhere in the Final Character Match – Session Moth Martina vs. Nate Webb
    • Lumberjack Swamp Monster Match: Shotzi Blackheart vs. Saraya Knight vs. Allie Kat vs. Kris Statlander
    • 7 out of 13 falls: Logan Easton Laroux vs. Chris Brookes [19659007] Jigsaw vs Deppen vs. Defarge vs Fortunate vs Champion vs. Atlas vs Air Wolf

    WWN Reside Expertise Wrap Up
    Begin Time: 2PM
    Location: The Bell Home, Brooklyn, New York
    Tickets
    Stay Stream Obtainable with WWN with Extra Than Mania Package deal
    Custom Streaming (Fite TV)

    • No strengthened talent
    • Kaiju Huge Battel vs. DDT: Double Hazard Time

    House of the Glory “Cultural torment”
    Start time: 2:00 PM
    Location: NYC Area, New York
    Tickets
    VOW AUDIO PREVIEW
    Particular person with Fito TV

    • Confirmed expertise: Kikutaro, Atsushi Kai Sakai, Robbie Eagles, Kris Statlander
    • Low-Ki & LAX vs. Nice Muta, Pentagon Jr. & Tajiri
    • Personal Celebration (Isiah Kassidy & Marq Quen) vs. Juicy Product (David Starr & JT Dunn)
    • Fénix vs. Superb Pink
    • Casket Match – Smiley vs. Leroy Inexperienced
    • Anthony Gangone vs. Robbie Eagles
    • HOG Crown Jewel Championship Mantequilla (c) vs. Kikutaro

    Chaotic Wrestling "Chaos for a Reason"
    Start Time: 2PM
    Location: Rahway Leisure Middle, New Jersey
    Tickets
    VOW AUDIO PREVIEW

    • Connor Remedy Profit Exhibition
    • Anthony Greene vs. Tommy Dreamer
    • Heavyweight Championship – Christian Cassanova vs. JT Dunn
    • New England Championship – Mike Verna vs. Pat Buck
    • Tag Group Championship – Bears (beef and Bronson) vs. Slaughter (Dan Maff and Shawn Donovan) [19659007] Ladies's Championship – Tasha Steelz vs. Alisha Edwards
    • Chase Del Monte vs. Richard Holliday
    • Maine State Posse (Aiden Aggro & The DangerKid) vs. KillaNova INC (Christian Casanova & Triplelicious) vs Graysons (JP Grayson & Tommy Grayson)
    • 6 Pack Problem – Jordynne Grace vs. Ace Romero vs. Scotty Slade vs. DL Hurst vs. Brett Domino vs. Rex Lawless

    IW S Wrestling “Unstoppable”
    Start Time: 4PM
    Location: White Eagle Corridor, New Jersey
    Tickets
    Stay Streaming with Unbiased Tv
    Single Stream (Fite TV)
    Reside Stream Obtainable with Fiten GCW Collective Package deal

    • Verified expertise: Arik Cannon
    • Matt Tremont vs. Nick Gage vs. Inexperienced Phantom
    • Alcobrawl Match – Sexxxy Eddy vs. Arik Cannon
    • Kevin Blanchard vs. Ophidian
    • IWS Hardcore Womens Championship: Addy Starr vs. Veda Scott vs. Solo Darling
    • Benjamin Tull vs. Rory Gulak
    • Merecedes Bros (Carvo Benz & Rocco Benz) vs. Jordando & Fernando vs. Mikey & Mainz vs. Karl Jepson & Runyan
    • Maxim Lemire vs. Sheldon Jean vs. Sanchez vs. Black Dynamite
    • Alexander Dean vs. J-Cash

    Uncanny Points of interest “Drags & Dropkicks”
    Begin Time: 18:30
    Location: Sure, Brooklyn, New York [1945900] 7] Single Reside Stream (Fite TV)

    • Jamie Senegal vs. Everett Cross
    • Casanova Valentine vs. MV Young
    • Lee Moriarty vs. Pinkie Sanchez
    • Ganon Jones Jr. & Duke Davis v. Remy LaVey & Jason Gory vs. Ariel Monroe & Roni Nicole
    • Effy Open Challenge

    WWE Corridor of Fame
    Start Time: 7PM
    Location: Barclays Middle, Brooklyn, New York
    Tickets

  • NJPW / G1 Supercard
    Start Time: 19:30
    Location: Madison Sq. G Arden
    Tickets
    VOW WRITTEN PRESENTATION
    VOW AUDIO PREVIEW
    Reside with NJPW World
    Individual stay stream (Fite TV)

    • IWGP Heavyweight Championship – Jay White (c) vs. Kazuchika Okada
    • ROH World Championship Event Games – Jay Deadly (c) vs. Matt Taven vs. Marty Scurll
    • IWGP Intercontinental Championship – Tetsuya Naito (c) vs. Kota Ibushi
    • RevPro British Heavyweight Championship – Zack Saber Jr. (c) vs. Hiroshi Tanahashi
    • IWGP Heavy Label Staff Championship and ROH World Cup Championship: Future Guerrillas (Tama Tonga & Tanga Roa) vs. PCO & Brody King vs. Briscoes (Mark & ​​Jay Briscoe ) towards SANADA & EVIL (Winner Takes All).
    • IWGP Junior Heavyweight Championship: Taiji Ishimori (c) vs. Dragon Lee vs. Bandido
    • Bully Ray vs. Juice Robinson
    • – Mayu Iwatani (c) vs. Kelly Klein
    • Dalton Citadel vs. Rush
    • ÄLÄ KOSKAAN Openweight Championship & ROH TV Championship – Will Ospreay vs. Jeff Cobb (Winner Takes All)
    • Honor Rumble (Vahvistettu: Jushin Thunder Liger, Kenny King, PJ Black, Beer City Bruiser, Brian Milonas, juustohampurilainen.

    Alfredo Palenque's Lucha Libre en el Bronx
    Tähtien aika: 19:30
    Paikka: Gauchos-kuntosali, 478 Gerard Ave, Bronx, New York

    VOW AUDIO PREVIEW

    • Vahvistettu lahjakkuus: Blue Demon Jr., Tiniebl Jr., Ciclón Ramírez Jr., Canek Jr., Pantera Blanca Jr., Aluche, René Guajardo Jr., Massive Kzuky, Bince Stell, Ortiz, Pasión Cristal, Súper Comando, Cota.

    CZW vs. WrestlePro
    ]Begin time: 8PM
    Place: Rahway Re creation Middle, New Jersey
    Tickets
    Individual Reside Stream (Fite TV)

    • Matt Macintosh vs. Johnny Silver
    • WSU Spirit Championship – Kris Statlander (c) vs. Leyla Hirsch
    • Fallah Bah vs. Anthony Greene
    • Anthony Bowens vs. DJ Hyde
    • Staff España (Jos A & Jos B) vs. The Rep (Dave McCall & Nate Carter)
    • CZW World Championship – Dan Maff vs. Mance Warner
    • Craig Steele vs. Matt Tremont
    • Bull James vs. Caq vs. Shawn Donovan

    GCW presents Joey Janela's Spring Break III, Part 2 “ The Greatest Clusterfuck”
    Begin time: 11:59PM
    Place: White Eagle Hall, New Jersey
    Tickets Bought Out
    VOW AUDIO PRE VIEW
    Watch online
    Stay Stream obtainable with Fite’s GCW Collective Package deal
    Particular person Reside Stream (Fite TV)

    • Confirmed talent: Necro Butcher, Mantaur, Jeff Farmer/Bogus Sting, Ophidian, Crowbar
    • La Park vs. Mas ato Tanaka
    • The Rock’N’Roll Categorical (Ricky Morton & Robert Gibson) vs. LAX (Santana & Ortiz)
    • The Biggest Clusterfuck: Parrow, Essa Rios, Arik Cannon, Crowbar, Nate Webb, Brendan (Lead Singer from Wheatus).

    SUNDAY, APRIL 7TH

    WrestleMania Axxess – Brands Battle
    Start Time: 8AM-12PM
    Place: Brooklyn Pier 12, Brooklyn, N.Y.

    Confirmed matches:

    • Males’s Battle Royal
    • Ladies’s Battle Royal
    • Featuring Superstars from NXT, NXT UK and 205 Reside.

    Capitol Wrestling “Ready or Not”
    Start time: 12 PM
    Place: Phil Sheridan Constructing (106 Bergen Ave, Ridgefield, New Jersey)
    Tickets

    • Aussie Ope n (Mark Davis & Kyle Fletcher) vs. The Ugly Ducklings (Rob Killjoy & Lance Lude) vs. ???
    • Capitol Deathmatch – Jeff Cannonball vs. Zac Amico
    • 4th Match in Greatest of 5 Collection – Anthony Bowens vs. Darius Carter
    • Australian Suicide vs. KC Navarro
    • Special Okay (Deranged, Slim J & Azrieal) vs. Colby Corino, Jordan Oliver & HC Loc
    • Paul Jordane vs. Ken Dixon
    • Capitol Wrestling Championship – Matt Macintosh vs. Eddie Kingston vs. Sonny Kiss

    Squared Circle Undertaking
    Start time: 1:30 PM
    Place: Veterans Park Area (Nyack, NY)

    VOW WRITTEN PREVIEW

    Free Admission

    • Kobe Durst vs. Ari Azteca
    • Myron Reed vs. Tyler Matrix
    • Shane Sabre vs. Jake Lander

    WWE WrestleMania 35
    Begin time: ???
    Place: Met Life Stadium
    Tickets
    Reside Stream obtainable on WWE Network

    • WWE Common Championship – Brock Lesnar (c) vs. Seth R ollins
    • WWE Raw Womens Championship – Ronda Rousey (c) vs. Becky Lynch vs. Charlotte
    • WWE Championship – Daniel Bryan (c) vs. Kofi Kingston
    • No Holds Barred Match – Batista vs. Triple H
    • The Miz vs. Shane McMahon[19659385]AJ Types vs. Randy Orton
    • Andre the Big Memorial Battle Royal – Braun Strowman, Michael Che, Colin Jost, Andrade, Apollo Crews, Titus O’Neil, Tyler Breeze, Jinder Mahal, No Method Jose, Bobby Roode, Chad Gable, Kalisto, Gran Metalik, Lince Dorado, Bo Dallas, Curtis Axel, Heath Slater, Rhyno, Viktor, Konnor, Ali, Shelton Benjamin, Luke Gallows, Karl Anderson, Matt Hardy, Jeff Hardy, Otis, Tucker, EC3
    • Kurt Angle vs. Baron Corbin (Kurt Angle’s Retirement Match)
    • WWE US Championship – Samoa Joe (c) vs. Rey Mysterio
    • WWE Cruiserweight Championship – Buddy Murphy (c) vs. Tony Nese
    • WWE Womens Tag Staff Championship – Sasha Banks & Bayley (c) vs. Beth Phoenix & Natalya vs. The Iiconics (Billie Kay & Peyton Royce) vs. Nia Jax & Tamina
    • Roman Reigns vs. Drew McIntyre
    • WWE Intercontinental Championship – Bobby Lashley (c) vs. Finn Bálor
    • Wrestlemania Ladies’s Battle Royal – Asuka, Carmella, Naomi, Lana, Mand y Rose, Sonya Deville, Nikki Cross, Dana Brooke, Ruby Riott, Liv Morgan, Sarah Logan, Mickie James, Zelina Vega

    MONDAY, APRIL 8TH

    WrestleMania Axxess – Ladies Collide
    Start Time: 12PM-4PM
    Place: Brooklyn Pier 12, Brooklyn, N.Y.

    VOW AUDIO PREVIEW #1
    VOW AUDIO PREVIEW #2

    Confirmed matches:

     

    • Io Shirai vs. Sonya Deville

     

    WWE Monday Night time Uncooked
    Start time: 7PM
    Place: Barclays Middle, Brooklyn, New York


    TUESDAY, APRIL 9TH

    WWE SmackDown Reside
    Begin time: 7PM
    Place: Barclays Middle, Brooklyn, New York[19659005]credit: voicesofwrestling.com